Brzi ljetni projekti
Jedva ste dočekali godišnji odmor, napokon ste našli svoje mjesto pod suncem na plaži, naravno ponijeli ste sa sobom svoj pribor za ručni rad i želite se baciti na posao.
No, teško vam se usredotočiti, sunce prži, djeca vas prskaju vodom, nervozni prolaznici gaze po vašim stvarima i vi shvaćate da od ozbiljnijih i zahtjevnijih projekata neće biti ništa.
Tako sam ja ovo ljeto krenula na godišnji s vrlo ambicioznim planovima izrade jednog čipkanog pamučnog topica i jedne vestice na kopčanje, ali naravno čimbenici navedeni u prethodnom odlomku uvelike su me ometali u koncentraciji, pa sam ipak odustala od opsežnijih radova i izradila par lakih ljetnih komada.

Pamučni šešir
Kad ljetno sunce zaprži u južnoj Dalmaciji, shvatite da nošenje šešira nije ljetni hir niti stvar prenemaganja nego nužna potreba ne želite i da vam se sadržaj glave pretvori u kuhanu kašu.
Tako je nastao ovaj kukičani tirkizni šešir dovoljno širokog oboda da vas ni najjače sunce neće onemogućiti u uživanu na plaži:

Futrola za mobitel
Od ostatka konca na brzinu se može izraditi i vrlo jednostavna, a opet praktična futrola za mobitel:

Futrola za sunčane naočale
Prema sličnom je principu izrađena i ova futrola za sunčane naočale:

... ili za limenku
A ista ta može vam poslužiti kao sjajna termoizolacija vašeg omiljenog napitka na nesnosnim vrućinama na plaži:

I nešto novo...
A u toku je i izrada nove, u življim bojama:

| » > |
|---|





Komentari
I ja bi takav Šešir!
Glede crne, čini mi se da bi termoizolacija za piće bila učinkovitija u svjetlijoj boji
Lijepo ti je uspjelo. Sviđa mi se.....;-)
RSS kanal za komentare na ovaj post